İade-i ziyaret bu ay bekleniyor

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara – CHP lideri Özel, AK Parti Genel Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyaret etmişti. Erdoğan, Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan’a dönerek en kısa sürede CHP Genel Merkezi’nde iade-i ziyaret gerektiğini söylemiş, Özel de memnuniyet duyacaklarını belirtmişti. CHP’li kaynaklara göre Cumhurbaşkanı’nın ziyareti mayıs ayı bitmeden gerçekleşebilir.

Edinilen bilgiye göre Özel, yakın çevresine görüşmeye ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

Somut adım beklentisi

“Bu diyalog gerekiyordu. Biz de diyalog için bir adım attık. Ama bundan sonrası hükümetin bir adım atmasında. Seyrini onlar belirleyecek. Adım atarlarsa biz de adım atarız. Adım atılması, niyet görmemiz lazım. Taleplerimizin takipçisiyiz.”

CHP, ziyaretten önce ilk görüşmede konuşulan konularda somut adımlar bekliyor. CHP’li kurmaylar, emeklilerin sorunları, asgari ücret, Anayasa Mahkemesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararları gibi konularda somut adım atılmasının görüşme trafiği açısından önemli olduğunu belirtiyor. Özel’in görüşmede, “Emekliler, asgari ücret, atanamayan öğretmenler konusunda birlikte çalışalım” dediği belirtildi.

Kılıçdaroğlu görüşmesi

Özel’in Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmeye ilişkin de kurmaylarına, “Çok verimli geçti. Keyifli bir görüşmeydi” değerlendirmesini yaptığı öğrenildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir